ПРАВИЛЬНИЙ ДОГЛЯД ЗА ДИТЯЧИМ ВЗУТТЯМ

Красиве і доглянуте взуття повинна бути і у дитини, і у дорослого. Дуже важливо правильно очищати дитячі туфлі і чоботи, сандалі, щоб малюк носив тільки чисте взуття. У цій статті ми розповімо, як доглядати за дитячим взуттям, щоб вона довше зберігала свій первозданний вигляд.

ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА ДИТЯЧИМ ВЗУТТЯМ ЗІ ШКІРИ

Пропонуємо кілька важливих рекомендацій, як доглядати за дитячим взуттям в домашніх умовах:

 1. Спочатку очистіть вироби від бруду, пилу. Для цього краще застосовувати вологі серветки. Якщо забруднення дуже сильні, тоді скористайтеся мокрою ганчіркою.
 2. Мити вироби рекомендується в такій послідовності – спочатку каблук, потім підошва, верхня частина. Потім витріть вироби насухо. Для таких цілей краще застосовувати чисту фланель або бавовняну тканину.
 3. Тепер настає етап природного сушіння, який триває при кімнатній температурі. Категорично не допускається сушити взуття за допомогою фена, обігрівача, батареї. В іншому випадку вироби можуть деформуватися.
 4. Після всіх маніпуляцій належить нанести крем для взуття на туфлі або чоботи. Краще застосовувати безбарвний крем, залишаючи його на ніч. Залишки краще прибрати губкою, зробивши це вранці.

Потім можна обробити шкіряні вироби спреєм, відштовхуючим вологу. Під час сирої погоди такі маніпуляції виконуються 1 раз в тиждень, в суху – 1 раз в 30 днів.

Як правильно доглядати за дитячим взуттям зі шкіри

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ДИТЯЧИМ ВЗУТТЯМ З НУБУКУ

Взуття з нубука потребує особливого догляду. Відразу після покупки таких виробів рекомендується просочити їх за допомогою спеціального засобу. Завдяки такій пропитці вдасться досягти водовідштовхувального ефекту. Така обробка виконується 3 рази після вбирання попередніх шарів.

Щоденний догляд за нубуком полягає в очищенні пилу з поверхні. Після чого обов'язково проводиться обробка взуття за допомогою вологої ганчірочки, нею витирається підошва.

Пам'ятайте, що категорично не допускається прання і миття виробів з нубуку, в іншому випадку – вони втратять свій первозданний вигляд. Для відновлення зношених моделей рекомендується потримати чоботи чи туфлі над паровим струменем, а потім ретельно розчесати ворс. Також категорично не допускається застосування взуттєвих кремів, не призначених для нубуку.

Як доглядати за дитячим взуттям з нубуку

ЯК ПОЧИСТИТИ ДИТЯЧІ ЗАМШЕВІ ЧОБОТИ

Замша – ще один вид делікатного матеріалу, який потребує особливого догляду. Пропонуємо кілька порад, як оновити дитячі чоботи із замші:

 • для підняття ворсу використовується струмінь гарячої пари;
 • сильні забруднення з виробів видаляються за допомогою теплої мильної води з додаванням нашатирного спирту або оцту;
 • після такої обробки чоботи протираються ганчіркою, змоченою у воді, потім поліруються бархіткою.

Для поновлення замшевого матеріалу рекомендується використовувати спеціальний розчин на основі води і спирту (співвідношення – 1: 1). Потім береться ватяний тампон, змочується в приготованому складі, використовується для обробки поверхні замші.

Як почистити дитячі замшеві чоботи

ЯК ОЧИСТИТИ ДИТЯЧІ САНДАЛІ

Сандалії – зручне взуття на літо, в якій діти часто бігають, стрибають по піску, мокрій траві в парку. Все це призводить до швидкого забруднення виробів. Щоб очистити сандалі, дотримуйтесь таких інструкцій:

 1. Видаліть налиплі залишки бруду, для цього використовуйте ганчірочку (суху) або використану зубну щітку. Рухи виконуйте вкрай обережно, щоб не подряпати шкіру.
 2. Вимийте вироби. Візьміть чисту ганчірку, змочіть її в воді, додайте кілька крапель рідкого мила, обробіть проблемні ділянки.
 3. Видаліть зі шкіри залишки гелю і сформовану піну. Іншою чистою ганчіркою повністю усуваються залишки засобу.
 4. Просушіть вироби. Найкраще це робити природним шляхом, тільки не допускаючи попадання прямих ультрафіолетових променів.

Не намагайтеся висушити сандалі феном або сухим рушником. Це призведе до псування виробів.

Як очистити дитячі сандалі

ЯК ПРАТИ ДИТЯЧІ БОСОНІЖКИ

При сильних забрудненнях дитячі босоніжки можна випрати в машинці. Перед цим обов'язково огляньте стан взуття. У випадку наявності – порваного шва, відклеювання підошви, спочатку потрібно відремонтувати босоніжки. Після прання такі дефекти тільки посиляться.

При відсутності ушкоджень підошва промивається під водою, видаляється налиплий бруд, застряглі камінці. При наявності відповідного тканинного мішка – складіть в нього босоніжки. Тоді якість прання буде краще.

Програма для прання вибирається «спортивне взуття», якщо така відсутня, тоді виставте делікатний режим, який триває не більше 30 хвилин. Температура при цьому повинна бути не більше 30 градусів. Від віджиму краще відмовитися, щоб взуття не була зіпсована через сильні вібрацій. Сушка босоніжок виконується на вулиці або балконі, щоб було достатньо свіжого повітря. Дотримуючись основних рекомендацій по догляду за дитячим взуттям, вдасться на довгий час зберегти його первозданний вигляд, красу, продовжити термін носіння.