ЧИ ВАРТО КУПУВАТИ ДИТЯЧЕ ВЗУТТЯ НА ВИРІСТ: ЗА І ПРОТИ

З питанням, чи варто купувати дитяче взуття на виріст стикаються багато недосвідчених батьків. Тут ховаються не тільки причини економії, але і зручність малюка під час ігор, пересування. Пропонуємо розібратися в цьому питанні, щоб можна було легко підібрати дитині найбільш зручний варіант взуття.

Чи варто купувати дитяче взуття на виріст

НАСКІЛЬКИ БІЛЬШЕ ПОТРІБНО КУПУВАТИ ДИТЯЧЕ ВЗУТТЯ

Перше, що необхідно зробити перед покупкою взуття, це виміряти стопу. До отриманої довжині рекомендується додати ще 1 см. Це дозволить підібрати моделі виробів, які підійдуть дитині хоча б на 1 сезон. Саме тому фахівці категорично не рекомендують купувати туфлі, чоботи та інші вироби впритул. У літню пору – нога має властивість набрякати через спеку, а взимку вільний простір буде створювати зігріваючий ефект.

Але вибирати моделі з запасом більш ніж в 1 см теж не рекомендується. Такі вироби будуть сприяти деформації ноги, дитині буде складніше пересуватися, хода може сформуватися неправильною.

Наскільки більше потрібно купувати дитяче взуття

Тому для тих, хто цікавиться, як вибрати дитячі кросівки за розміром, радимо дотримуватися таких правил:

    • якщо розташування супінатора не під склепінням стопи, допустимий запас понад 1-1,2 см означає, що взуття велике;
    • при виступанні пальчиків дитини за краї взуття (в босоніжках), натирання шкіри, притиснення пальців у взутті, можна стверджувати, що куплена пара маленька за розміром;
    • підбирання взуття за розміром має запас в 1 см, а розташування супінатора – над склепінням стопи.

Щоб не помилитися у виборі, слід використовувати для вимірювання схему стопи. Для цього нога дитини ставиться на папір, обводиться ручкою або олівцем, вирізається. Потім слід вкладається в куповану модель. При покупці в інтернеті – принцип той же, тільки вимірювання виконуються за розмірами довжини устілки.

ЧИ ВАРТО КУПУВАТИ ДИТЯЧЕ ВЗУТТЯ НА ВИРІСТ

Взуття на виріст має на увазі покупку завідомо великої пари. Таке рішення – не найкращий варіант. Причин тому кілька:

      1. Незручність. Носити великі туфлі, кросівки – незручно і дорослій людині, не кажучи вже про дитину. Таке рішення загрожує формуванням неправильної ходи, деформації кістково-м'язового апарату.
      2. Збільшення небезпеки травмування. Дитячі моделі виробів, що купуютьсяс «на виріст» збільшують ризики підвищення травматизму. Іншими словами, дитина може почати спотикатися, падати. Особливо це стосується малюків, які тільки вчаться стояти.
      3. Формування мозолів. Не тільки маленькі розміри можуть привести до виникнення мозолів, а й занадто велика взуття провокує подібні явища.
      4. Неправильне розташування супінатора. В свідомо великих моделях туфель або мокасин супінатор знаходитися не на тому місці, де він повинен бути. Тому втрачається його головна функція – запобігання плоскостопості.

З огляду на ці моменти, вдасться підібрати оптимальний розмір, щоб не надавати малюкові дискомфорт.

Як вибрати взуття на виріст, щоб не прогадати

ЯК ВИБРАТИ ВЗУТТЯ НА ВИРІСТ, ЩОБ НЕ ПРОГАДАТИ

Вибираючи моделі, часто поняття «на виріст» плутають з «запасом». Перший варіант – коли купується невідповідний розмір, другий – гарантує певний комфорт малюкові.

Наприклад, в літніх варіантах виробів запас повинен складати близько 7-8 мм. Спортивні або демісезонні моделі купуються з додатковим вільним відстанню в 1 см. Для зимового взуття цей показник максимальний – до 1,5 см.

Але, вибираючи «запас», слід враховувати, що він впливає і на повноту. Додаючи +1 см довжини, ширина вироби теж збільшується. Це призводить до «бовтання» взуття на нозі. Таке рішення не підходить, необхідно шукати моделі, які підходять за всіма параметрами.